fbpx

Sesja Ślubna w Łodzi i Okolicach – 17 Sprawdzonych Pomysłów

sesja_fotograficzna_na_ulicy_piotrkowskiej_w_lodzi_sesja_zareczynowa_narzeczenska_fotograf_lodz

“Sesja Ślubna w Łodzi i Okolicach – 17 Sprawdzonych Pomysłów” to tylko moja selekcja popularnych i ciekawych miejsc, ale jeśli nie możecie się zdecydować, ten tekst na pewno pomoże Wam podjąć decyzję gdzie zrobić Waszą wymarzoną sesję. Chciałbym polecić Wam miejsca na sesje ślubne i narzeczeńskie w Łodzi i województwie łódzkim. Jest to miks miejsc znanych i sprawdzonych oraz trochę mniej oczywistych, o których może jeszcze nie słyszeliście. Starałem się, aby lista była pod różnymi względami przekrojowa, myślę, że każdy znajdzie w niej coś dla siebie. Na początku są klimaty miejskie, druga połowa listy to miejsca poza miastem, tereny bardziej dzikie i leśne. 

SESJA FOTOGRAFICZNA W ŁODZI:

Łódź ma bardzo wiele terenów zielonych, parków i skwerów. Zacznę listę od 2 parków, które bardzo często są wykorzystywane do sesji poślubnych i nie bez powodu:

1. Park na Zdrowiu (im. Józefa Piłsudskiego)

To chyba największy park w całej Łodzi. Ma na swoim terenie liczne stawy, alejki, kilka mostków i jego teren jest bardzo zróżnicowany. To czyni go bardzo wszechstronnym miejscem do sesji plenerowych. Na jego terenie kiedyś był Lunapark, teraz w tym miejscu jest spory plac zabaw. Bezpośrednio przy parku Zdrowie znajduje się Zoo oraz Ogród Botaniczny. Sesja ślubna w Łodzi w parku na Zdrowiu to prosty wybór.

sesja plenerowa zareczynowa narzeczenska dla zakochanych park na zdrowiu lodz jesien zlote liscie alejki w parku fotograf na slub
Park na Zdrowiu, Łódź
2. Ogród botaniczny (płatne)

Bardzo duży teren z bogatą florą i ciekawymi miejscami. Dla mnie wadą tego miejsca jest płatny wstęp oraz godziny otwarcia, które często wykluczają fotografowanie o złotej godzinie.

3. Park Źrodliska
sesja ślubna w łodzi fotografia ślubna plener fotograf na ślub park źródliska
Park Źródliska

Park Źródliska jest dużo mniejszy, ale równie ciekawy. Na jego terenie jest staw, mostek oraz altana, która bardzo często gości na zdjęciach. Na terenie parku znajduje się również Palmiarnia. W bezpośrednim sąsiedztwie parku jest Księży Młyn, miejsce, które dla wielu Łodzian jest symbolem miasta.

4. Księży Młyn

Księży młyn to zabytkowy kompleks fabryczny. Wiele osób znajduje tutaj inspirację do zdjęć, miejsce bardziej nastawione na industrialny klimat, czerwona cegła jest bardzo charakterystycznym elementem. Sesja ślubna w Łodzi na Księży Młynie to bardzo dobry wybór.

Księży Młyn, Łódź

5. ul. Piotrkowska

Oto kolejny symbol Łodzi. Bardzo długa ulica, która na długim odcinku jest deptakiem. Miejsce tętniące życiem, więc jeśli zależy Wam na klimacie street foto, zdjęciach z przechodniami, grajkami ulicznymi to jest to miejsce dla Was. Ulica Piotrkowska prowadzi do Manufaktury, a w okolicach placu Wolności znajdziecie ukrytą w bramie perełkę architektury: Pasaż Róży.

sesja ślubna w łodzi fotografia ślubna łódź łódzkie fotograf na ślub narzeczeni na deptaku
ul. Piotrkowska, Łódź
6. Pasaż Róży

Unikalne miejsce. Osoby, które odnajdują to miejsce natychmiast wiedzą, że to tu. Ściany budynków tego podwórka wyłożone są odłamkami rozbitego lustra. Kawałki układają się w kształty przypominające róże.

sesja narzeczeńska w łodzi na piotrkowskiej w pasażu róży pasaż róży pięknę zdjęcia na ślub fotograf weselny fotografia ślubna
Pasaż Róży, Łódź, ul. Piotrkowska
7. Manufaktura

Niegdyś fabryczny kompleks, dzisiaj centrum handlowe z licznymi restauracjami, kinem i wielkim placem. Odświeżona architektura tego miejsca łączy nowoczesność i historię Łodzi. Miejsce zwykle pełne życia i ruchu. Sesja ślubna zrobiona w Manufakturze to sesja ślubna w Łodzi, tego miejsca nie da się pomylić.

8. Ogród za Pałacem Poznańskiego (płatne)
sesja ślubna w łodzi w ogrodach przy pałacu poznańskiego pięknę zdjęcia na ślub fotograf weselny fotografia ślubna
Ogrody przy Pałacu Poznańskiego w Łodzi

Jeśli klimaty miejskie są dla Was zbyt przytłaczające, przechodzimy do części listy, która będzie bardziej w klimatach naturalnych.

SESJA PLENEROWA POZA MIASTEM:

9. Młyn Ldzań

Część osób może to miejsce kojarzyć ze stawami wędkarskimi, ale nie to mam na myśli. Przez młyn przepływa rzeka Grabia, która w tych rejonach ma bardzo płytkie dno usiane kamieniami. W tym miejscu polecam sesje po kostki w wodzie. Jeśli nie straszne Wam wędrówki piesze, możecie stąd wybrać się w kierunku Piaskowej Góry Nad Grabią.

10. Piaskowa Góra Nad GrabiĄ

Leśna plaża nad rzeką Grabią, która w tym miejscu wije się jak wąż. Klimat tego miejsca wpisuje się bardzo w styl rustykalny i boho.

11. Lasy

Województwo łódzkie ma bardzo wiele terenów leśnych. W odległości 30 min od miasta znajdziecie ogromne lasy praktycznie w każdym kierunku. Polecam okolice Pabianic na południu i Łagiewniki na północy.

12. Rybakówka

Rybakówka i otaczające stawy są miejscem stworzonym w ostatnich latach. Bardzo polecam okolice kapliczki z molo, gdzie są zasadzone palmy. Niestety molo od jakiegoś czasu jest zanieczyszczone i nie robi już tak dobrego wrażenia jak kiedyś. (Sesja poślubna w Rybakówce)

13. PARK ROMANTYCZNY W ARKADII (płatne)

Park Romantyczny Arkadia k. Nieborowa to chyba najbardziej sztandarowe miejsce na sesje ślubne w całym województwie łódzkim. Krótki kawałek akweduktu nad wodą widział chyba każdy, nawet jeśli twierdzi, że nie kojarzy tego miejsca. Miejsce płatne, ale warte odwiedzenia. Jedyny minus to chyba jego popularność w sezonie. Zdarzało mi się tam podczas sesji mijać 7-8 innych par młodych, więc często trzeba czekać na swoją kolejkę w jakimś konkretnym miejscu. (Sesja narzeczeńska w Arkadii)

14. Wapienniki (trudno dostępne)

Miejsce teoretycznie niedostępne. Mnie udało się tutaj dotrzeć z parą młodą i zrobić kilka zdjęć. Jeśli komuś zależy na efekcie szafirowej wody to trzeba chyba dotrzeć tutaj o innej porze dnia niż wieczór. Całkiem fajnym pomysłem może być użycie tutaj drona.

15. Arboretum w Rogowie (płatne)

Arboretum w Rogowie dysponuje olbrzymim terenem. Znajdziecie tutaj bardzo dużo alejek i różnych gatunków drzew. Bardzo ciekawa jest alejka klonowa, szczególnie w okresie jesiennym. Jest to zdecydowanie atrakcyjna alternatywa dla Ogrodu Botanicznego w Łodzi, jeśli nie przeszkadza Wam, że trzeba tutaj dojechać (ok. 40 km od centrum Łodzi).

16. Letnia Sesja na Polach

Jest to moim zdaniem świetna opcja kiedy pola są pełne plonów, przed zbiorami. Także trzeba się wstrzelić w czas, ale myślę, że w czerwcu powinno się znaleźć sporo takich pól w okolicach miast.

17. Alpaki

Zdjęcia, które tutaj pokazuję (Sesja z alpakami) pochodzą akurat z okolic Warszawy, ale w łódzkiem również funkcjonują już hodowle alpak. Te płochliwe zwierzaki są świetnym wsparciem dla par, które obawiają się trochę pompatycznej sesji ślubnej. Każde zajęcie, w tym karmienie zwierząt, pomaga wyglądać naturalnie na zdjęciach.

Niezależnie od wszystkiego, powinniście pamiętać, aby na sesję plenerową poślubną wybrać miejsce, w którym będziecie się czuć dobrze. Przecież nie istnieje jeden szablon dostosowany do wszystkich, więc w mojej pracy szczególnie zwracam uwagę na to żeby miejsce było dobrane do temperamentu osób, które pozują. Jeśli lubicie chaos i zamieszanie to być może idealna będzie sesja na środku rynku Manufaktury, ale znajdzie się też wiele osób, które czują się przed obiektywem mniej pewnie i będą szukały miejsca bardziej odosobnionego.

Część miejsc z listy ma płatny wstęp oraz czasem dodatkowo płatną możliwość robienia zdjęć, ale nawet nie próbuję wpisywać tutaj cen takich wejściówek, które zmieniają się z sezonu na sezon. Więc nie chcę nikogo wprowadzić w błąd. Przed sesją pamiętajcie aby sprawdzić i dopytać o cenę wstępu.

Zostaw komentarz