Scroll Top
Madera, idealne miejsce na plener ślubny
Madera jest idealna na podróż poślubną i plener ślubny. Przyszło mi do głowy żeby napisać ten tekst i pokazać Wam to wspaniałe miejsce na moich zdjęciach.

Madera jest idealna na podróż poślubną i plener ślubny. Przyszło mi do głowy żeby napisać ten tekst i polecić Wam to wspaniałe miejsce. Miałem przyjemność spędzić tam trochę czasu dwa lata temu. Zawsze po wyjazdach tego typu pozostaje lekki niedosyt, ale jeszcze nigdy nie chciałem wrócić w to samo miejsce tak bardzo jak wtedy.

Pogoda na Maderze

Wyspa jest fantastyczna i bardzo różnorodna, są góry, ocean i tyle mikroklimatów, że trudno zliczyć. Dzięki temu nad oceanem może być słonecznie, a szczyty gór w tym czasie będą spowite mgłą. Pogoda jest bardzo wyrazista i zmienna, w zależności od miejsca na wyspie. Dzięki temu na plaży jest w sezonie konsekwentnie 26 stopni – dla fanów ciepłej, ale nie upalnej pogody to skarb. Jeśli natomiast udamy się w góry czy na półwysep świętego Wawrzyńca to pogoda potrafi być tam bardzo zmienna, a takie dramatyczne zmiany bardzo potrafią stworzyć niesamowity klimat na zdjęciach.

Roślinność na Maderze

Flora w tym miejscu to coś nieziemskiego. Mówi się, że Madera to wyspa wiecznej wiosny i coś w tym jest, bo specyficzna pogoda sprawia, że roślinność zapełnia każdą możliwą przestrzeń (z nielicznymi wyjątkami). Tropikalne gatunki drzew i kwiatów mocno odstają od tego do czego przywykliśmy w centrum Europy. Taka estetyka pasuje doskonale do stylu boho, poniżej mały przykład.

Sesja Narzeczeńska i Plener Ślubny

Madera to doskonałe miejsce na plener ślubny i sesje narzeczeńską. Te baśniowe krajobrazy sprawiają wrażenie nierealnych. Jazda samochodem ponad chmurami to prawie codzienność. Nie brakuje miejsc na romantyczną, mistyczną sesję w plenerze. Poniżej mam dla Was parę zdjęć z moich ulubionych miejsc. Półwysep św. Wawrzyńca jest zdecydowanie numerem jeden, ale drogę na koniec półwyspu trzeba przebyć na pieszo i zajmuje ona około 2h w jedną stronę. Bardzo spektakularny jest też szczyt Pico di Arieiro i dużo łatwiej dostępny – można dostać się tam samochodem. Z tego co widziałem to Las drzew wawrzynolistnych jest miejscem, które potrafi wyglądać spektakularnie na zdjęciach ślubnych, ale tam niestety jeszcze nie dotarłem. Mam jednak nadzieję, że pewnego dnia odwiedzę ten zakątek, który możecie odnaleźć po słowach kluczowych ‘Laurisilva of Madeira’. Polecam też genialne zdjęcia Rafała Bojara.

W drodze na Pico di Arieiro

Pico di Arieiro

Półwysep św. Wawrzyńca

Ogród Tropikalny Monte Palace

madera wyspa na ślubne podróże fotografia ślubna plener ślubny sesja narzeczeńska

madera wyspa na ślubne podróże fotografia ślubna plener ślubny sesja narzeczeńskaMadera jest pełna samochodów vintage, można je spotkać wszędzie.

Funchal, stolica Madery

madera wyspa na ślubne podróże fotografia ślubna plener ślubny sesja narzeczeńska

madera wyspa na ślubne podróże fotografia ślubna plener ślubny sesja narzeczeńska

Mam nadzieję, że wrócę na Maderę niebawem. Wam życzę tego samego!

Zostaw komentarz